Vyberte stránku

Dne 15.4.2020 byly zveřejněny na stránkách SZIF nová Pravidla pro žadatele z PRV  přes MAS (Pravidla pro opatření 19.2.1. Podpora provádění operací v rámci strategie komunitně vedeného místního rozvoje).

Tyto změny jsou již i pro žadatele v rámci právě vyhlášené Výzvy MAS č. 7 PRV.

Hlavní změny:

  • Dohoda o posktnutí dotace se nebude podepisovat před pracovníkem SZIF (tzn. žadatel nebude muset jezdit podepsat Dohodu na RO SZIF do Hradce Králového).
  • Pokud projekt podléhá řízení stavebního úřadu – předloží odpovídající správní akt na MAS, ale nabytí právní moci bude možno doložit až k termínu předání na SZIF – tzn. nejpozději k 15.7.2020.
  • U aktivity Veřejná prostranství – rozšíření způsobilých výdajů o přístřešky do 25 m2 zastavěné plochy.
  • U Veřejných prostranstvích musí být podpořená navazující prostranství (prostranství obecního úřadu, pošty, kostela, hřbitova, železniční stanice a  nebo dalších objektů občanské vybavenosti  ve vlastnictví obce.
  • U aktivity Kulturní a spolkova zařízení rozšíření způsobilých výdajů o mobilní stavby (stavební buňky či jiné mobilní stavby pro klubovny), o mobilní zařízení pro kulturní či spolkové akce pro veřejnost (mobilní přístřešky, stany, pódia, pivní sety, mobilní toalety, ozvučovací, osvětlovací a projekční technika a vybavení), kuchyňky či kuchyňské kouty včetně základního vybavení (linka, sporák /varná deska, trouba, myčka, digestoř, mikrovlná trouba, varná konvice, lednice). Kuchyně jsou v rámci doplňujících výdajů (tzn. max. 30 % projektu).
  • Došlo k upřesnění limitu na opláštění budovy 200 000 Kč (výdaje ze kterých je stanovena dotace).

Nová Pravidla  (s vyznačením změn) jsou k dispozici  ZDE.  Rovněž tyto informace naleznete i na stránce příslušné Výzvy ZDE.